top of page

Prosba o pomoc

Milí přátelé a příznivci Ecolodge Nepál,


obracím se na Vás s dotazem zda byste byli ochotni přispět alespoň malou částkou na pomoc pro naše přátele v Nepálu, Pasanga a jeho rodinu.

Dlouhou dobu jsem doufal, že to nebude potřeba. Jak asi víte, stavba Ecolodge byla dokončena v říjnu 2019 a vše se rozvíjelo velmi dobře, Pasang dostal nabídku od velké trekingové společnosti, že budou využívat pravidelně ubytování na Ecolodge pro své klienty, ale pak začala pandemie a Ecolodge se ocitla úplně bez příjmů, což teď trvá již třetí sezonu. Naštěstí díky tomu, že jsme při poslední návštěvě instalovali elektrický ohradník kolem plochy, kde se na Ecolodgi pěstuje zelenina, byly obě poslední sklizně dostatečné k zásobování hlavními potravinami.

Nicméně v současné době došly rodině úspory také kvůli tomu, že Pasang musel platit dovoz babičky se zlomenou nohou helikoptérou do nemocnice v Kathmandú.


Pandemická situace v Nepálu je velmi vážná jak asi víte ze zpráv. Pasang se sestrami jsou nyní v lockdownu v Káthmándú a doufají, že příští podzimní sezona přinese alespoň nějaké příjmy, ale to asi není moc pravděpodobné.

Proto Vás prosím jménem rodiny Pasanga o zvážení zda můžete a chcete trochu pomoci. Pokud ano, prosím pošlete svůj příspěvek na transparentní účet Ecolodge a pokud máte zájem, pošlete na tento email i své osobní nebo firemní údaje a spolek Ecolodge Vám vystaví Potvrzení o daru k daňovému odpočtu.

Číslo účtu: 2001348622 / 2010 Majitel účtu: Ecolodge Nepál z.s. Název účtu: Ecolodge Nepál z.s.

V minulém týdnu jsme ještě pro jistotu ověřili na malé částce zda poslané peníze dojdou na účet Pasanga a vše je v pořádku.

Jakákoli i malá částka je vítána, po ukončení sbírky 30.6. Vás budu informovat o celkové sumě, kterou do Nepálu budeme posílat. Pokud chcete pomoci v Nepálu i ostatním, je to možné přes sbírku Člověk v tísni.


Budu rád, když pošlete tento email i dalším, kteří Pasanga a jeho rodinu znají.


Zdravím Vás všechny a doufám, že nás čeká brzy doba, kdy budeme moci cestovat nejen do Nepálu.


Přeji pevné zdraví, Mirek Vosátka

Comments


Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné štítky
bottom of page